o mnie

Zajmuję się aktywnie tworzeniem scenariuszy na potrzeby gier:  komputerowych, VR i planszowych. Posiadam bogate doświadczenie w projektowaniu scenariuszy do gier.

Od 2018 roku wykładam na Dolnośląskiej Szkole Wyższej w ramach Digital Masters: Story Design, Storytelling i Scenopisarstwo, Quest Design oraz pracuję nad projektami gier dla firm z całej Polski.Piszę scenariuszy od podstaw, konsultuję projekty i naprawiam fabuły gier.

 

W Stowarzyszeniu Game Up prowadzę działalność szkoleniową i mentorską. Uczę osoby z całej Polski zasad pisania scenariuszy gier video. Współtworzę studio Astrolabe Stories, gdzie jestem także lead-writerem. W 2022 ukazała się pierwsza gra studia: visual novela Last Threshold  osadzona w świecie H.P. Lovecrafta. Gra została dotychczas przełożona na 5 języków (polski, angielski, niemiecki, francuski, hiszpański) i wydana także na Switcha.

Dotychczas współpracowałem z firmami : Board & Dice,  PlayWay, The Dust, Awaken Realms, Stardrifters, Galakta, Fundacja Optimum Pareto.

 
 W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Dziewiątka ukazał się mój pierwszy zbiór opowiadań „Miasto wszystkich zdrowych„. Pierwsze opowiadanie ze zbioru w j.angielskim ukazało się także na platformie Amazon.
Szymon Stoczek- game script writer