Last Threshold

Gra Last Threshold to Visual-Novela osadzona w Universum H.P Lovecrafta. Została stworzona przez studio Astrolabe Stories i wydana na Switcha przez firmę Feardemic. Gra dzieje się na Syberii w latach 60, tuż po testach jądrowych przeprowadzonych na Syberii. Eksplozje odsłoniły tajemniczą starożytną świątynie. Główny Bohater, Wiktor Staszewski dołącza do wyprawy, która ma udać się na teren Czukczów (plemienia, zamieszkującego te ziemię) i zbadać ruiny.

 

Jako Project Manager i główny pomysłodawca idei stworzenia gry Last Threshold zajmowałem się opieką nad całym zespołem pisarzy i miałem decydujący głos w sprawie fabuły i kierunku rozwoju visual noveli. Pilnowałem, aby projekt trzymał się wcześniej wypracowanych założeń narracyjnych, pacingu. Zależało mi, aby w dosyć klasycznie zaczynający się horror wpleść twist, który zaskoczy graczy i postawi ich przed trudnymi wyborami.

W fazie finalnej projektu wprowadzałem korekty do dialogów, uspójniłem style mówienia poszczególnych postaci, jak też wprowadzałem zmiany w sposobie prowadzenia samej narracji na poszczególnych planszach. Gra Last Threshold ukazała się w marcu 2022 na platformie Steam i Switcha. Została do tej pory przełożona na pięć języków: angielski, polski, niemiecki, francuski i hiszpański.